پرسلان چیست؟

پرسلان چیست؟
آیا میدانید پرسلان چیست؟
در کشور ما، تعداد معدودی از تولیدکنندگان توان تولید پرسلان را دارند. این سرامیک جدیدترین نوع سرامیک است که شامل لعابدار و پولیشی می باشد. دمای پخت سرامیک پرسلانی هنگام پخت به حدود 1200 درجه سانتیگراد می رسد که این امر موجب می شود این کالا در برابر عوامل واکنش زا مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. جذب آب پرسلان زیر 05/ در صد است در حالی که سرامیک های معمولی دارای جذب آب 6 درصد وکاشی تا 13درصد است.  از این رو تغییر رنگ ، لکه پذیری و عیوب ابعادی در آن دیده نمی شود لذا این نوع سرامیک بدون محدودیت برای کف سالن ها ، اتاق ها، کف و دیوار راه پله ها نماها در فضای باز و سر پوشیده مناسب تر از سرامیـک و کاشـی می باشد.
مقاومت بالای سرامیک های پرسلانی در برابر رطوبت و یخ زدگی(°50-) ویژگی ممتازی است که می توان از این محصول در حیاط خلوت ها،گلخانه ها ، استخر های شنا و محوطه سازی با اطمینان خاطر استفاده نمود. همچنین مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی مانند اسید ها وباز ها و مواد شوینده قوی و حلال ها آن را برای استفاده در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها ، انبار ها و سالن های زیبایی مناسب نموده است.
از دیگر مزایای سرامیک های پرسلانی نسبت به سرامیک های کف معمولی میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:
جذب آب بسیار پایین ( درحد صفر)- انبساط رطوبتی در حد صفر ، دفرمگی در حد صفر، اختلاف ابعاد در حد صفر، مقاومت خمشی بالا، مقاومت سایشی بسیار بالا، ضد حریق بودن، مقاومت و عمر بسیار بالا که باعث شده در طول زمان ظاهر آن حفظ و بدون تغییر بماند، به همین دلیل بیشتر در فضاهای تجاری و صنعتی پر تردد نظیر فرودگاه ها ، متروها ، ترمینالها، فروشگاه های بزرگ، هتل ها، رستورانها، ادارات و مجتمع های آموزشی استفاده می شود.
سرامیک پرسلانی دقیقا مانند سنگ های تزئینی زیبا اما از آنها مقاومترند به بیان دیگر در حالیکه زیبائی پرسلان برابر سنگ های تزئینی یا حتی بالاتر است از تنوع بیشتری از نظر طرح و رنگ نیز برخوردار است. به علاوه وزن و قیمت بسیار کمتری نسبت به سنگ دارند که از نقاط مثبت آنها به حساب می آید.